14 грудня 2016



Книга, яку треба прочитати до дня Святого Миколая

Взимку є чимало свят, яких з нетерпінням чекають діти. Цей святковий зимовий час розпочинається 19 грудня, коли відзначається День Святого Миколая.
   Як зробити так, щоб дитина відчула наближення свята, перейнялася очікуванням подарунка, святковим настроєм? Як пояснити дитині, хто такий святий Миколай і чому він приносить подарунки? Саме для цього  створена "Книга, яку треба прочитати до Дня Святого Миколая", щоб свято завітало до кожної оселі.  Ця книга допоможе  всій родині відчути його наближення, наповнить дім казковим настроєм, а також пояснить малюкові, хто такий святий Миколай і чому він приносить подарунки. Тож завітайте до нашої бібліотеки і візміть цю книгу та прочитайте її разом з дитиною - і чудеса прийдуть в ваш будинок в день Святого Миколая.


20 листопада 2016

 "Доброго вам дня! Вітаю! Привіт! »

 Ці фрази ми чуємо від оточуючих і вимовляємо самі щодня, на« автоматі », з щирим наміром подарувати людині частинку своєї уваги. Насправді в момент вітання відбувається побажання адресату різних благ, в основному здоров'я і добра. Думки ж, як відомо, матеріальні ... Можливість, звичка чи необхідність (для кого як) вимовляти певні позитивні репліки людині при зустрічі була свого часу оцінена по достоїнству. Цей факт спричинив за собою виникнення цікавого і вельми незвичайного свята - Всесвітнього дня привітань, яке відзначається щорічно 21 листопада. 
   Оригінальне свято з'явилося не так давно, в 1973 році. Засновниками його стали брати-американці Майкл і Брайан Маккоман, які проживали в штаті Небраска. На цей крок вони пішли з метою розрядити або хоча б запобігти подальше поглиблення міжнародної напруженості. В той момент якраз відбувалася війна між Єгиптом і Ізраїлем, на тлі чого в світі панувала неспокійна атмосфера. Брайан і Майкл захотіли донести до розуміння ворогуючих сторін важливість у вирішенні конфліктів звичайного спілкування, потрібних слів, переговорів, в кінці кінців, і безглуздість, навіть шкода бойових дій. Це не були пасивні заклики: ентузіасти написали і розіслали в різні держави листи, що містять пропозиції замінити боротьбу за мир словами доброго вітання. Таким чином, брати хотіли продемонструвати, що головна зброя будь-якої людини: комунікативний шлях. Ідею з ентузіазмом підтримали в 180 країнах, а її жителі активно включилися в святкування Всесвітнього дня вітань.

У це свято необхідно, якщо ви хочете взяти в ньому участь, привітатися як мінімум з десятком людей, причому необов'язково знайомих вам. Так ви продемонструєте рівень власної ввічливості, позитивного настрою до суспільства. Реально практикувати це і в Мережі: розіслати повідомлення з привітаннями великій кількості адресатів. Дуже важливо сказати або написати слово «Привіт» або «Здрастуй» людям, які потребують уваги. Тільки не чекайте реакції - керуйтеся правилом «роби добро і кидай його в воду».
    Добрий вчинок на те і добрий, що здійснювати його слід абсолютно безкорисливо.

16 листопада 2016

Вперше! Польський бестселер українською!

Вперше!

 Польський бестселер українською!


Шановні читачі, поспішайте до нашої бібліотеки, на Вас чекає нова книга!



Вперше! Польський бестселер українською!



Пєкарська, Малгожата-Кароліна. Клас пані Чайки / Пер. з пол. Божена Антоняк. – Харків: Видавничий дім «Школа», 2016.



Ця книга є справжнім бестселером у Польщі для учнів-старшокласників. У ній розповідається про те, що цікаво підліткам: про труднощі їхнього віку, про негаразди у школі та вдома, але насамперед про перші почуття і розчарування. Головні герої роману, варшавські гімназисти, вчаться складного мистецтва прийняття іншої людини — з усіма її вадами — і врешті пізнають ціну дружби.

Книжка «Клас пані Чайки» неодноразово перемагала на різних польських літературних конкурсах для молоді, кілька років тому опинилася в списку найпопулярніших книжок, які найчастіше читають у бібліотеках. У Польщі є навіть клуб фанів «Класу пані Чайки»!

Учні залюбки грають також у комп’ютерну гру «Клас пані Чайки» ( http://www.klasapaniczajki.nowy-swiat.pl ), розроблену компанією «Apple House» і доступну онлайн на сайті письменниці www.piekarska.net



Дізнатись більше про творчість польської письменниці ви зможете за цим посиланням: http://www.barabooka.com.ua/slid-karati-tih-hto-sidaye-za-pisannya-z-namirom-napisati-povchal-nu-knizhku/  


07 листопада 2016

Із глибини віків нам сяє мудре слово

Мова — це дуже важливе питання,
Мова — народ і країна моя.
Мову леліяти — наше завдання.
В кожної нації мова своя.
Поки є мова — народ не збороти,
В ньому є сила землі й джерела,
Крила в людини, щоб вільно літати,
Зброєю завжди в нас мова була.
Гостре в ній лезо, що може убити,
В слові є правда і воля свята.
Вміє вони захистити й любити,
Мова в нас ніжна, чарівна й проста…
То ж не цурайтеся мовоньки, люди,
Рідної мови, свого джерела.
Мова загине — народу не буде,
Волі не буде та щастя, й тепла…
Мову цінуйте свою українську,
Дану нам Богом на вічні віки.
Рідну і світлу, свою, материнську.
Ми є народ, мові цій завдяки.

Любити, шанувати і плекати рідну мову — святий обов’язок кожного українця. А надто сьогодні, в такі неспокійні часи для нашої держави. 

Щороку, починаючи з 1997 року, 9 листопада Україна відзначає чудове свято — День української писемності і мови.
Відповідний указ підписав тоді президент Леонід Кучма. Це свято було засноване на честь літописця Нестора, якого возвели в ранг преподобного. Він був послідовником знаменитих Кирила та Мефодія — творців слов'янської писемності.

Сьогодні українські вчені вважають, що Нестор Літописець став прабатьком української писемної мови. Існують версії, що раніше на території України застосовували декілька видів писемності. Деякі з них використовували грецьку абетку або латиницю. Сучасний алфавіт української мови в основному складається з аналогів грецьких літер та декількох слов'янських знаків, однак раніше, крім кирилиці, використовувалася так звана глаголиця. Але її, очевидно, знали не всі, оскільки до наших часів дійшов лише один зразок такого письма.


В цей день традиційно проводяться різноманітні заходи, всі вони присвячені темі писемності та грамотності. У цей день зазвичай пишуть диктанти, проводять тематичні вікторини та олімпіади з української мови.  А наша бібліотека запрошує вас ознайомитися з книжковою виставкою «Рідну мову знай – гарно й чемно розмовляй!», поетичним вернісажем «У мові моїй – краса і неповторність», а також дістати «мовні цікавинки» з бібліоторбинки.









02 листопада 2016

УВАГА!  НОВИНКИ!


Дорогі друзі, поспішаємо повідомити радісну новину - у фондах нашої біліотеки поповнення!

Пропонуємо вашій увазі серію книг "Банда Піратів" .



Трійко дітлахів – Томас Вогняний, Марі Безстрашна, Віллі-розумник – і їхній вірний супутник папуга месьє Муді обожнюють море і таємниці. На справжньому маленькому кораблі вони часто виходять у море. 

Життя маленьких піратів сповнене захопливих пригод: то вони натрапили на «Летючого Голландця», то опинилися на безлюдному острові, то повернули власниці найбільший у світі діамант, то вполювали скриньку старого пірата Моргана. 
УВАГА!  НОВИНКИ!На долю малих шукачів пригод випаде чимало випробувань, і зрештою вони дізнаються, що ж дорожче за всі скарби світу.




Приходьте до бібліотеки. Книги чекають на вас.

01 листопада 2016

Про все скажу, про все я проспіваю...


Сьогодні відзначається 155 років від дня народження Дніпрової Чайки.
Людмила Олексіївна Василевська-Березина народилася 1 листопада 1861 року в селі Карлівка Миколаївської області. Відома Дніпрова Чайка і як дитяча письменниця. Для дітей вона писала казки, вірші, лібрето до дитячих опер ("Коза-Дереза", "Пан Коцький", "Весна-красна", "Краплі-мандрівниці"). ЇЇ твори виховують у юних читачів ідею перемоги добра над злом.

28 жовтня 2016


Хеллоуїн: час чаклувати.

Одним з новомодних свят, яке захоплено відзначається молодим поколінням в Україні став  Хеллоуїн.   Цей язичницький кельтський обряд здійснюється щорічно, у ніч 31 жовтня, і є не чим іншим, як святкуванням на честь закінчення збору врожаю, а також на честь відкриття воріт в зиму.
За повір’ями, у ніч  Хеллоуїна друїди запалювали в дубових гаях і на пагорбах жертовні багаття. А вранці вугілля, що залишилися від цих багать, роздавали людям, для того, щоб вони з їх допомогою знову розпалили вогнища. Вважалося, що такий вогонь здатний захистити від нечистої сили.
У сучасному світі святкування Хеллоуїна приділяють належну увагу, але це не данина традиції, а просто відмінний привід для розваги. І ти можеш відзначити цей день, просто зібравшись з друзями і організувавши свій персональний «шабаш» для того, щоб підняти настрій.


Що потрібно для «правильного» святкування Дня всіх святих або Хеллоуїна?





1.Гарбуз.
Помаранчевий символ  Хелловіна. Підійдуть, як їстівні екземпляри, на яких можна вирізати зловісні мордочки, так і їхні пластмасові побратими. Порада: якщо ви не хочете займатися різьбленням, можна зробити гарбузі «обличчя» по-іншому. Просто наклейте на нього рот і очі, зроблені з тканини, або намалюйте мордочку маркером.




2. Страшні картинки. Один з найпростіших варіантів ефектно прикрасити кімнату. Виберіть кілька відповідних зображень (черепа, відьми, гарбузи, кажани, привиди) і роздрукуйте картинки на принтері. Прикраса готова! Тепер ви можете помістити їх в рамочки і розвісити на стінах у кімнаті.




3. Кажани. Зробити таких рукокрилих дуже просто: вирізаєте мишку з паперу, клеїте на середину тулуба двосторонній скотч і вішаєте ваш твір на стіни.







4. Привиди. Який же Хелловін без привидів? Найпростіший спосіб - скористатися конструкцією з пляшки, кульки і дроту. Накрийте її марлею, змоченою в розчині крохмалю. Ваш привид буде готовий, як тільки матеріал повністю висохне.






5. Свічки. Червоні, чорні, помаранчеві... вони допоможуть вам створити по-справжньому хелловінську атмосферу. Підійдуть як великі, так і маленькі плаваючі. Ви можете зробити ексклюзивну свічку, прикрасивши її силуетами з паперу або чорним мереживом.





І, звичайно, не забудь розкидати по всьому будинку павуків і цукерки.


12 жовтня 2016

День козацтва.
День захисника  України.

День козацтва. День захисника  України.
З давніх-давен, так повелося… 
Сутужно жити довелося… 
Й на тернах рідної країни, 
Зросло козацтво України. 
Як промінь ясний з поміж неба, 
В захисниках була потреба, 
І тут з’явився він – козак, 
Сталевих шабель він мастак. 
Він вільним був, із духом сильним, 
Був мужнім, хвацьким та кмітливим, 
Народ в обіду не давав, 
Невпинно ворогів вбивав. 
За святу землю, матір, Бога, 
Була йому одна дорога. 
За покликом людської долі, 
     Щоб зберегти безцінну волю. 
Немало пройдених шляхів, 
Лягло й немало ворогів, 
Та лиш КОЗАК стоїть й понині, 
На нашій славній Україні. 
                       Антоніна Чернишенко

 Відтепер 14 жовтня, на Покрову, українці відзначатимуть велике державне свято — День захисника УкраїниЦе прекрасна нагода зазирнути в сторінки історії та згадати не лише козаків, але й усіх, хто нині покликаний захищати нашу Батьківщину, і не лише зі зброєю в руках. 
   День захисника України ніколи не буде традиційним святом з масовими гуляннями та веселими дійствами. Це свято пам’яті про наших гордих предків, які пером і словом, вогнем і мечем виборювали право на незалежність рідної держави; свято вшанування козацької доблесті та звитяги; свято вдячності ветеранам Другої світової, які також воювали за свою землю. І, нарешті, це день усіх героїв сьогодення, які хоробро боронять кордони України, та усіх тих, хто поклав своє життя на Сході країни в ім’я суверенності та єдності нашої держави. 
   14 жовтня обрали не випадково. Споконвіків на свято Покрови наші пращури вшановували воїнів-захисників. Традиція ця дуже давня і походить ще з часів Київської Русі. Козаки вважали Покрову своєю заступницею.
На Січі була церква на честь Покрова Пресвятої Богородиці з іконою її Покрова. Збираючись у похід на ворога, козаки проводили молебень до своєї Покровительки. Повернувшись щасливо з походу, дякували Їй за збережене життя.
   День захисника України — свято не тільки військових. Це свято нескорених, свідомих громадян, які вболівають за долю нашої країни, день усіх небайдужих, які своєю професійною діяльністю, сумлінною працею, волонтерською роботою забезпечують Україні захист — економічний, гуманітарний, інформаційний.

Читайлик вітає вас із наступаючими цими важливими для нашого народу святами! Бажає нам усіх козацьких вчинків, звитяг і глибокої духовності, будьмо вільні, щасливі, успішні – у здоров’ї, мирі та злагоді!


31 серпня 2016

Знову вересень кличе до школи

Вересень щедро сонцем зігрітий.
В школу повсюди
сходяться діти.
Квіти барвисті в них у руках,
Вогники щастя ясніють в очах.
В кожного радісна усмішка сяє.
Дзвоником першим
їх школа вітає.
                              І. Блажкевич


Є восени такий день, коли школа наповнюється дитячим сміхом, пишними бантами, турботливо зав’язаними краватками, радісним хвилюванням та оазисами квітів. Такі знайомі усім нам дива відбуваються, коли в гості завітає Перше вересня. В Україні день 1 вересня з давніх-давен — не просто початок осені. Для мільйонів школярів, студентів, їхніх батьків, а також для вчителів і викладачів це справжнє свято — День знань. З цього дня починається офіційний навчальний рік у всіх навчальних закладах країни.   
Чому новий навчальний рік починається саме в перший день осені? 
З XV століття новий рік на Русі починався 1 вересня, а всі школи в ті часи були церковними, тому за парти учні сідали саме з церковного нового року. За іншою версією, найважливіші сільськогосподарські роботи закінчувалися саме з приходом календарної осені, тому відпускати на навчання дітей без особливої шкоди для сім'ї можна було саме в цей час. 
До речі, початок навчального року припадає на 1 вересня лише в кількох державах — це в основному країни колишнього СРСР (Україна, Білорусь, Московія, Казахстан, Молдова, Туркменістан, Вірменія, Прибалтика), а також Чехія і деякі інші країни Європи. В Італії цей день приходиться на 1 жовтня. У ряді країн немає єдиного для всіх закладів дня початку навчального року. Так відбувається, наприклад, у Німеччині, Іспанії та Франції. У США літні канікули закінчуються у другій половині серпня. А японські школи i ВУЗи й зовсім відкривають свої двері в перший день квітня!
Звичайно, головними винуватцями торжества в перший день осені є школярі — від першокласників з величезними бантами і оберемками квітів мало не вдвічі більшими себе, до вже зовсім дорослих старшокласників та абітурієнтів. І нехай вони скаржаться на те, що літо скінчилося і знову потрібно рано вставати, носити змінку, відповідати на уроках, робити домашку, але всі вони в душі відчувають радісні і святкові почуття, переступаючи поріг школи чи ВУЗу вперше в новому навчальному році, а хтось — перший раз у своєму житті.


  

23 серпня 2016

25 років незалежності


Історію України прийнято відраховувати з моменту створення Київської держави в 9 столітті. Після занепаду цього державного утворення і розпаду на дрібні князівства у 17 столітті утворюється Козацько-Гетьманська держава, яка проіснувала до кінця 18 століття, після чого, аж до 20 століття, незалежної української держави не існувало.
Після революції 1917-го року в Україні позначився підйом національного руху, що оформився в «Третій Універсал» Центральної Ради 20 листопада 1917 року, який оголосив Українську Народну Республіку - УНР. В цьому Універсалі було оголошено про свободу слова, преси, віросповідання, зборів, страйків, скасування смертної кари і т.п.
Після відмови українського уряду прийняти ультиматум більшовицької Ради Народних Комісарів, в якому вимагалося дозволити їм ввести свої війська в Україну, а також не пропускати на Дон білих офіцерів і козаків, почалася українсько-більшовицька війна. Військові успіхи більшовиків змусили керівництво УНР покликати на допомогу Німеччину.
З середини лютого 1918 року почався наступ німецьких і українських військ на територію, захоплену більшовиками. До квітня вся Україна була звільнена від більшовицької окупації, однак, по факту опинилася в німецькій - Німеччина привела до влади збройним шляхом свого ставленика. За цим по слідувала громадянська війна і низка інтервенцій завершилися в березні 1919 року в Києві, на Всеукраїнському з’їзді Рад прийняттям конституції "незалежної Української Радянської Соціалістичної Республіки».
28 грудня 1920 між УРСР і РСФСР було підписано «Робітничо-Селянський союзний договір про військове й господарське співробітництво», який закріпив залежність УРСР від РСФСР. Наступний шанс на незалежну українську державу представився лише наприкінці 20 століття, після розвалу СРСР.
24 серпня 1991 Верховна Рада Української РСР проголосила Україну незалежною, демократичною державою і винесла «Акт проголошення незалежності України» на підтвердження всеукраїнським референдумом 1 грудня 1991 року.


24 травня 2016

І знову фестиваль "Казкова гра"

В рамках святкування Дня народження миколаївського дитячого містечка «Казка», на його території, починаючи з 19 травня, проходив П'ятий Регіональний фестиваль-конкурс ігрових програм  «Казкова гра».


І нам дуже приємно повідомити всім нашим друзям гарну новину!)))
Наша бібліотека виграла Гран-прі цього конкурсу! Ми представили на конкурс бібліо-вечірку "З Днем народження, Вінні Пух!" 









А ще, ми дякуємо нашим маленьким "читайликам" з 34 школи за підтримку у цьому конкурс.)))

21 травня 2016

День Європи в Україні

Сьогодні, 21 травня, в Україні відзначають День Європи.
Вперше урочисті заходи з нагоди Дня Європи пройшли в Україні 13 років тому. В 2003р. країна стала на шлях інтеграції в європейське співтовариство. Указом № 339/2003 Президента Л. Кучми було засновано нове свято – День Європи. Його метою була демонстрація прагнення планів України до вступу в Європейський союз. З тих пір кожен рік у третю суботу травня в столиці і великих містах країни проходять різні урочистості на офіційному рівні, а також цікаві культурно-розважальні заходи.
День Європи відзначають в Україні як свято спільних цінностей та єдності всіх націй на континенті.

13 лютого 2016

Усі ми прагнемо любові


День святого Валентина, або, як його інакше називають, День всіх закоханих, відзначається в нашій країні не так давно, хоча саме свято існує вже багато століть.
За цей час, він так органічно увійшов у наше життя, так припав нам до душі, що сьогодні без цього Дня ми не уявляємо свого календаря.
Тисячі закоханих чекають настання 14 лютого з не меншим завмиранням серця, ніж приходу Нового року - готують подарунки, вірять в диво і в те, що покровитель усіх закоханих - святий Валентин у цей день допоможе їм у виконанні найзаповітніших бажань.



Майже у всіх країнах в День святого Валентина прийнято дарувати коханим подарунки і валентинки. А ще в цей день люблять влаштовувати весілля і вінчатися.
Америка
На початку XIX століття у американців з'явився звичай - у День святого Валентина дарувати коханим фігурки з марципана. А марципани в ті часи вважалися великою розкішшю! І ще у американських дітей у цей день прийнято дарувати подарунки хворим і самотнім людям.
Англія
В Англії раніше вирізали дерев'яні «ложки любові» і дарували їх своїм коханим. Їх оздоблювали сердечками, ключами й замковими щілинами, що символізувало: шлях до серця відкритий.
Є дуже гарна легенда про те, як Афродіта наступила на кущ білих троянд і зачервонила троянди своєю кров'ю. Так з'явилися червоні троянди. Вважається, що родоначальником традиції дарувати коханим саме червоні троянди виступив Людовик XVI, який підніс такий букет Марії-Антуанетті.
Ще в Англії є повір'я - перший чоловік, якого побачиш в цей день, і є твій суджений. Тому незаміжні дівчата стають в цей день раніше і біжать до вікна - видивлятися судженого.
Франція
У День закоханих французи проводять різні романтичні конкурси. Наприклад, дуже популярний конкурс на найдовшу серенаду - пісню про кохання. А ще саме у Франції вперше було написано послання-чотиривірш. І звичайно, прийнято дарувати в цей день коштовності.
Японія
Це свято в Японії святкується з 30-х рр. минулого століття. Цікаво, що в Японії День святого Валентина вважається виключно чоловічим святом, тому подарунки на це свято дарують в основному чоловікам, як правило, шоколад (в основному у вигляді фігурки святого Валентина), а також всілякі одеколони, бритви і т. п. І якщо жінка подарувала чоловікові таку шоколадку, то рівно через місяць, 14 березня, він підносить їй подарунок - білий шоколад. Так що 14 березня у японців знову настає свято, яке називається «Білий день».
А ще японці проводять конкурс на найгучніше і яскраве любовне послання. Юнаки та дівчата вилазять на поміст і звідти кричать про свою любов.


Але потрібно відзначити, що День святого Валентина популярний все-таки не скрізь. Наприклад, в Саудівській Аравії це свято взагалі заборонений. В країні навіть існує спеціальна комісія, яка ретельно стежить за тим, щоб День закоханих ніхто не відзначав.  Уяви собі: в цей день суворо забороняється продавати плюшевих ведмедиків, сердечка, червоні троянди та інші традиційні для цього свята подарунки.

На щастя,  ми живемо в Україні, а у нас святкування Дня закоханих  не заборонено, а навіть заохочується! Тому зі святом усіх! Святкуйте, вітайте, даруйте подаруночки!



05 лютого 2016

Карнавал у Бразилії  починається!

 
Серед безлічі свят - великих  і малих - є абсолютно особливі, займають унікальне місце в історії людства, в житті кожного народу і кожної людини. Такі свята чекають, до них готуються, їх довго згадують. Розриваючи протягом буднів, вони дають можливість відключитися від повсякденних турбот і проблем, зануритися в атмосферу радості і веселощів, відчути єднання з іншими людьми. Крім цього у багатьох народів світу подібні свята покликані залучати людину до єдності світобудови, відновлювати гармонію між людьми і Всесвіту. Не випадково справжнє свято інколи називають "днем дива", адже він і світ зцілює, і лікує душі людей.
Карнавал у Бразилії - подія, на яку мріють потрапити мільйони людей. Щороку в лютому, перед початком Великого поста, вся Бразилія, охоплена безперервним громом барабанів, що відбивають ритм запальної самби, поринає в саме гучне, яскравий і веселе свято, грандіозніше шоу на планеті. 



Традиційно карнавал у Бразилії починається з "офіційної частини" - символічної передачі ключів від міста мером "королеві карнавалу". На чотири дні він стає повноправним хазяїном міста й наділяється правом видавати й скасовувати будь-які закони. Карнавал у Ріо проходить один раз у рік, у лютому, у самий розпал бразильського літа!
 Починається це свято завжди в суботу й триває 4 дні й 4 ночі! 
Найважливіше під час Карнавалу - це парад шкіл самби на "самбодромі", де величезне число учасників із самих знаменитих шкіл самби у фантастичних костюмах улаштовують приголомшливе шоу, що хоча б раз у житті потрібно побачити власними очима.
Бразильський карнавал взяв початок від португальської масляної — вуличних розваг, під час яких пустуни обливали один одного водою, обсипали борошном і сажею, кидалися тухлими яйцями. Португальська масляна відбувалась напередодні Великого посту за католицьким календарем, тобто періодом спокути, що символізувало звільнення — саме цей аспект був сприйнятий карнавалом.