07 листопада 2016

Із глибини віків нам сяє мудре слово

Мова — це дуже важливе питання,
Мова — народ і країна моя.
Мову леліяти — наше завдання.
В кожної нації мова своя.
Поки є мова — народ не збороти,
В ньому є сила землі й джерела,
Крила в людини, щоб вільно літати,
Зброєю завжди в нас мова була.
Гостре в ній лезо, що може убити,
В слові є правда і воля свята.
Вміє вони захистити й любити,
Мова в нас ніжна, чарівна й проста…
То ж не цурайтеся мовоньки, люди,
Рідної мови, свого джерела.
Мова загине — народу не буде,
Волі не буде та щастя, й тепла…
Мову цінуйте свою українську,
Дану нам Богом на вічні віки.
Рідну і світлу, свою, материнську.
Ми є народ, мові цій завдяки.

Любити, шанувати і плекати рідну мову — святий обов’язок кожного українця. А надто сьогодні, в такі неспокійні часи для нашої держави. 

Щороку, починаючи з 1997 року, 9 листопада Україна відзначає чудове свято — День української писемності і мови.
Відповідний указ підписав тоді президент Леонід Кучма. Це свято було засноване на честь літописця Нестора, якого возвели в ранг преподобного. Він був послідовником знаменитих Кирила та Мефодія — творців слов'янської писемності.

Сьогодні українські вчені вважають, що Нестор Літописець став прабатьком української писемної мови. Існують версії, що раніше на території України застосовували декілька видів писемності. Деякі з них використовували грецьку абетку або латиницю. Сучасний алфавіт української мови в основному складається з аналогів грецьких літер та декількох слов'янських знаків, однак раніше, крім кирилиці, використовувалася так звана глаголиця. Але її, очевидно, знали не всі, оскільки до наших часів дійшов лише один зразок такого письма.


В цей день традиційно проводяться різноманітні заходи, всі вони присвячені темі писемності та грамотності. У цей день зазвичай пишуть диктанти, проводять тематичні вікторини та олімпіади з української мови.  А наша бібліотека запрошує вас ознайомитися з книжковою виставкою «Рідну мову знай – гарно й чемно розмовляй!», поетичним вернісажем «У мові моїй – краса і неповторність», а також дістати «мовні цікавинки» з бібліоторбинки.

Немає коментарів:

Дописати коментар