20 листопада 2016

 "Доброго вам дня! Вітаю! Привіт! »

 Ці фрази ми чуємо від оточуючих і вимовляємо самі щодня, на« автоматі », з щирим наміром подарувати людині частинку своєї уваги. Насправді в момент вітання відбувається побажання адресату різних благ, в основному здоров'я і добра. Думки ж, як відомо, матеріальні ... Можливість, звичка чи необхідність (для кого як) вимовляти певні позитивні репліки людині при зустрічі була свого часу оцінена по достоїнству. Цей факт спричинив за собою виникнення цікавого і вельми незвичайного свята - Всесвітнього дня привітань, яке відзначається щорічно 21 листопада. 
   Оригінальне свято з'явилося не так давно, в 1973 році. Засновниками його стали брати-американці Майкл і Брайан Маккоман, які проживали в штаті Небраска. На цей крок вони пішли з метою розрядити або хоча б запобігти подальше поглиблення міжнародної напруженості. В той момент якраз відбувалася війна між Єгиптом і Ізраїлем, на тлі чого в світі панувала неспокійна атмосфера. Брайан і Майкл захотіли донести до розуміння ворогуючих сторін важливість у вирішенні конфліктів звичайного спілкування, потрібних слів, переговорів, в кінці кінців, і безглуздість, навіть шкода бойових дій. Це не були пасивні заклики: ентузіасти написали і розіслали в різні держави листи, що містять пропозиції замінити боротьбу за мир словами доброго вітання. Таким чином, брати хотіли продемонструвати, що головна зброя будь-якої людини: комунікативний шлях. Ідею з ентузіазмом підтримали в 180 країнах, а її жителі активно включилися в святкування Всесвітнього дня вітань.

У це свято необхідно, якщо ви хочете взяти в ньому участь, привітатися як мінімум з десятком людей, причому необов'язково знайомих вам. Так ви продемонструєте рівень власної ввічливості, позитивного настрою до суспільства. Реально практикувати це і в Мережі: розіслати повідомлення з привітаннями великій кількості адресатів. Дуже важливо сказати або написати слово «Привіт» або «Здрастуй» людям, які потребують уваги. Тільки не чекайте реакції - керуйтеся правилом «роби добро і кидай його в воду».
    Добрий вчинок на те і добрий, що здійснювати його слід абсолютно безкорисливо.

16 листопада 2016

Вперше! Польський бестселер українською!

Вперше!

 Польський бестселер українською!


Шановні читачі, поспішайте до нашої бібліотеки, на Вас чекає нова книга!



Вперше! Польський бестселер українською!



Пєкарська, Малгожата-Кароліна. Клас пані Чайки / Пер. з пол. Божена Антоняк. – Харків: Видавничий дім «Школа», 2016.



Ця книга є справжнім бестселером у Польщі для учнів-старшокласників. У ній розповідається про те, що цікаво підліткам: про труднощі їхнього віку, про негаразди у школі та вдома, але насамперед про перші почуття і розчарування. Головні герої роману, варшавські гімназисти, вчаться складного мистецтва прийняття іншої людини — з усіма її вадами — і врешті пізнають ціну дружби.

Книжка «Клас пані Чайки» неодноразово перемагала на різних польських літературних конкурсах для молоді, кілька років тому опинилася в списку найпопулярніших книжок, які найчастіше читають у бібліотеках. У Польщі є навіть клуб фанів «Класу пані Чайки»!

Учні залюбки грають також у комп’ютерну гру «Клас пані Чайки» ( http://www.klasapaniczajki.nowy-swiat.pl ), розроблену компанією «Apple House» і доступну онлайн на сайті письменниці www.piekarska.net



Дізнатись більше про творчість польської письменниці ви зможете за цим посиланням: http://www.barabooka.com.ua/slid-karati-tih-hto-sidaye-za-pisannya-z-namirom-napisati-povchal-nu-knizhku/  


07 листопада 2016

Із глибини віків нам сяє мудре слово

Мова — це дуже важливе питання,
Мова — народ і країна моя.
Мову леліяти — наше завдання.
В кожної нації мова своя.
Поки є мова — народ не збороти,
В ньому є сила землі й джерела,
Крила в людини, щоб вільно літати,
Зброєю завжди в нас мова була.
Гостре в ній лезо, що може убити,
В слові є правда і воля свята.
Вміє вони захистити й любити,
Мова в нас ніжна, чарівна й проста…
То ж не цурайтеся мовоньки, люди,
Рідної мови, свого джерела.
Мова загине — народу не буде,
Волі не буде та щастя, й тепла…
Мову цінуйте свою українську,
Дану нам Богом на вічні віки.
Рідну і світлу, свою, материнську.
Ми є народ, мові цій завдяки.

Любити, шанувати і плекати рідну мову — святий обов’язок кожного українця. А надто сьогодні, в такі неспокійні часи для нашої держави. 

Щороку, починаючи з 1997 року, 9 листопада Україна відзначає чудове свято — День української писемності і мови.
Відповідний указ підписав тоді президент Леонід Кучма. Це свято було засноване на честь літописця Нестора, якого возвели в ранг преподобного. Він був послідовником знаменитих Кирила та Мефодія — творців слов'янської писемності.

Сьогодні українські вчені вважають, що Нестор Літописець став прабатьком української писемної мови. Існують версії, що раніше на території України застосовували декілька видів писемності. Деякі з них використовували грецьку абетку або латиницю. Сучасний алфавіт української мови в основному складається з аналогів грецьких літер та декількох слов'янських знаків, однак раніше, крім кирилиці, використовувалася так звана глаголиця. Але її, очевидно, знали не всі, оскільки до наших часів дійшов лише один зразок такого письма.


В цей день традиційно проводяться різноманітні заходи, всі вони присвячені темі писемності та грамотності. У цей день зазвичай пишуть диктанти, проводять тематичні вікторини та олімпіади з української мови.  А наша бібліотека запрошує вас ознайомитися з книжковою виставкою «Рідну мову знай – гарно й чемно розмовляй!», поетичним вернісажем «У мові моїй – краса і неповторність», а також дістати «мовні цікавинки» з бібліоторбинки.









02 листопада 2016

УВАГА!  НОВИНКИ!


Дорогі друзі, поспішаємо повідомити радісну новину - у фондах нашої біліотеки поповнення!

Пропонуємо вашій увазі серію книг "Банда Піратів" .



Трійко дітлахів – Томас Вогняний, Марі Безстрашна, Віллі-розумник – і їхній вірний супутник папуга месьє Муді обожнюють море і таємниці. На справжньому маленькому кораблі вони часто виходять у море. 

Життя маленьких піратів сповнене захопливих пригод: то вони натрапили на «Летючого Голландця», то опинилися на безлюдному острові, то повернули власниці найбільший у світі діамант, то вполювали скриньку старого пірата Моргана. 
УВАГА!  НОВИНКИ!На долю малих шукачів пригод випаде чимало випробувань, і зрештою вони дізнаються, що ж дорожче за всі скарби світу.




Приходьте до бібліотеки. Книги чекають на вас.

01 листопада 2016

Про все скажу, про все я проспіваю...


Сьогодні відзначається 155 років від дня народження Дніпрової Чайки.
Людмила Олексіївна Василевська-Березина народилася 1 листопада 1861 року в селі Карлівка Миколаївської області. Відома Дніпрова Чайка і як дитяча письменниця. Для дітей вона писала казки, вірші, лібрето до дитячих опер ("Коза-Дереза", "Пан Коцький", "Весна-красна", "Краплі-мандрівниці"). ЇЇ твори виховують у юних читачів ідею перемоги добра над злом.