13 лютого 2016

Усі ми прагнемо любові


День святого Валентина, або, як його інакше називають, День всіх закоханих, відзначається в нашій країні не так давно, хоча саме свято існує вже багато століть.
За цей час, він так органічно увійшов у наше життя, так припав нам до душі, що сьогодні без цього Дня ми не уявляємо свого календаря.
Тисячі закоханих чекають настання 14 лютого з не меншим завмиранням серця, ніж приходу Нового року - готують подарунки, вірять в диво і в те, що покровитель усіх закоханих - святий Валентин у цей день допоможе їм у виконанні найзаповітніших бажань.



Майже у всіх країнах в День святого Валентина прийнято дарувати коханим подарунки і валентинки. А ще в цей день люблять влаштовувати весілля і вінчатися.
Америка
На початку XIX століття у американців з'явився звичай - у День святого Валентина дарувати коханим фігурки з марципана. А марципани в ті часи вважалися великою розкішшю! І ще у американських дітей у цей день прийнято дарувати подарунки хворим і самотнім людям.
Англія
В Англії раніше вирізали дерев'яні «ложки любові» і дарували їх своїм коханим. Їх оздоблювали сердечками, ключами й замковими щілинами, що символізувало: шлях до серця відкритий.
Є дуже гарна легенда про те, як Афродіта наступила на кущ білих троянд і зачервонила троянди своєю кров'ю. Так з'явилися червоні троянди. Вважається, що родоначальником традиції дарувати коханим саме червоні троянди виступив Людовик XVI, який підніс такий букет Марії-Антуанетті.
Ще в Англії є повір'я - перший чоловік, якого побачиш в цей день, і є твій суджений. Тому незаміжні дівчата стають в цей день раніше і біжать до вікна - видивлятися судженого.
Франція
У День закоханих французи проводять різні романтичні конкурси. Наприклад, дуже популярний конкурс на найдовшу серенаду - пісню про кохання. А ще саме у Франції вперше було написано послання-чотиривірш. І звичайно, прийнято дарувати в цей день коштовності.
Японія
Це свято в Японії святкується з 30-х рр. минулого століття. Цікаво, що в Японії День святого Валентина вважається виключно чоловічим святом, тому подарунки на це свято дарують в основному чоловікам, як правило, шоколад (в основному у вигляді фігурки святого Валентина), а також всілякі одеколони, бритви і т. п. І якщо жінка подарувала чоловікові таку шоколадку, то рівно через місяць, 14 березня, він підносить їй подарунок - білий шоколад. Так що 14 березня у японців знову настає свято, яке називається «Білий день».
А ще японці проводять конкурс на найгучніше і яскраве любовне послання. Юнаки та дівчата вилазять на поміст і звідти кричать про свою любов.


Але потрібно відзначити, що День святого Валентина популярний все-таки не скрізь. Наприклад, в Саудівській Аравії це свято взагалі заборонений. В країні навіть існує спеціальна комісія, яка ретельно стежить за тим, щоб День закоханих ніхто не відзначав.  Уяви собі: в цей день суворо забороняється продавати плюшевих ведмедиків, сердечка, червоні троянди та інші традиційні для цього свята подарунки.

На щастя,  ми живемо в Україні, а у нас святкування Дня закоханих  не заборонено, а навіть заохочується! Тому зі святом усіх! Святкуйте, вітайте, даруйте подаруночки!



05 лютого 2016

Карнавал у Бразилії  починається!

 
Серед безлічі свят - великих  і малих - є абсолютно особливі, займають унікальне місце в історії людства, в житті кожного народу і кожної людини. Такі свята чекають, до них готуються, їх довго згадують. Розриваючи протягом буднів, вони дають можливість відключитися від повсякденних турбот і проблем, зануритися в атмосферу радості і веселощів, відчути єднання з іншими людьми. Крім цього у багатьох народів світу подібні свята покликані залучати людину до єдності світобудови, відновлювати гармонію між людьми і Всесвіту. Не випадково справжнє свято інколи називають "днем дива", адже він і світ зцілює, і лікує душі людей.
Карнавал у Бразилії - подія, на яку мріють потрапити мільйони людей. Щороку в лютому, перед початком Великого поста, вся Бразилія, охоплена безперервним громом барабанів, що відбивають ритм запальної самби, поринає в саме гучне, яскравий і веселе свято, грандіозніше шоу на планеті. 



Традиційно карнавал у Бразилії починається з "офіційної частини" - символічної передачі ключів від міста мером "королеві карнавалу". На чотири дні він стає повноправним хазяїном міста й наділяється правом видавати й скасовувати будь-які закони. Карнавал у Ріо проходить один раз у рік, у лютому, у самий розпал бразильського літа!
 Починається це свято завжди в суботу й триває 4 дні й 4 ночі! 
Найважливіше під час Карнавалу - це парад шкіл самби на "самбодромі", де величезне число учасників із самих знаменитих шкіл самби у фантастичних костюмах улаштовують приголомшливе шоу, що хоча б раз у житті потрібно побачити власними очима.
Бразильський карнавал взяв початок від португальської масляної — вуличних розваг, під час яких пустуни обливали один одного водою, обсипали борошном і сажею, кидалися тухлими яйцями. Португальська масляна відбувалась напередодні Великого посту за католицьким календарем, тобто періодом спокути, що символізувало звільнення — саме цей аспект був сприйнятий карнавалом. 



03 лютого 2016

Facebook-ефект

Facebook (у дослівному перекладі з англійської — «Каталог осіб») створив, будучи студентом, американський програміст Марк Цукерберг (Mark Zuckerberg). Проект майбутньої соціальної мережі формувався досить довго. Ім'я продукту походить від однойменної назви списків всіх учнів і персоналу, які вивішувалися в академії Phillips Exeter. Пізніше Цукерберг вирішив реалізувати подібний проект в Гарвардському університеті, але отримав відмову від адміністрації освітнього закладу. Однак жодні перепони не могли зупинити Цукерберга: через деякий час Марк зламав базу даних університету і незабаром створив інтернет-портал Facemash. Сайт виводив фотографії студентів і пропонував користувачеві вибрати найбільш вдалу. Портал став дуже популярним за короткий час, а історія зі зломом бази даних наробила багато шуму. 
Деякий час про Цукерберга не було нічого чутно, але  4 лютого 2004 року в кімнаті гуртожитку Гарвардського університету, де жив Марк, відбувся запуск нового, тоді ще маловідомого, проекту — соціальної мережі Facebook. Допомога у створенні мережі надали приятелі Цукерберга: Дастін Московіц (Dustin Moskovitz), Кріс Хьюз (Chris Hughes) і Едуардо Саверін (Eduardo Saverin). Незабаром в мережі з'явилися перші акаунти, а через деякий час ресурс став провідною системою спілкування студентів Гарварду. Завоювавши велику популярність у користувачів, мережа стала поширюватися спочатку в США, а потім і у всьому світі. 
Сьогодні Facebook — найбільша міжнародна соціальна мережа, в якій зареєстровано понад 500 мільйонів користувачів з усіх точок земної кулі. Примітно, що в 2010 році Facebook обійшла за кількістю відвідувань у США відому пошукову систему Google.

У Facebook можна знайти сторінки  відомих людей та політиків.
Про мережу Facebook сучасний американський письменник Бен Мезрич написав книгу "Миллиардеры поневоле.Альтернативная история создания Facebook". А 2010 року вийшов фільм "Соціальна мережа" про історію створення Facebook.