11 грудня 2018Як вибирати книжки: лайфхаки для батьків.
Діти ніколи не бувають занадто малими, щоб читати їм книжки. Навіть якщо новонароджений не розуміє слів, ви будете вражені тим, як дитина реагуватиме на зображення.

Від 0 до 2 років.
У такому юному віці дитина зможе судити лише про те, наскільки книжка смачна і зручна у використанні. Читати немовлятам вголос зовсім не так безглуздо, як здається на перший погляд. По-перше, це свого роду спілкування з дитиною, а по-друге, слухаючи вас, малюк вчиться говорити. Особливо корисні вірші та пісні: навіть зовсім маленька дитина добре сприймає ритм і вміє розрізняти інтонації мами і тата.

Як читати?
 Виразно і емоційно декламуйте, ретельно промовляючи всі звуки.
 Говоріть нижче, вище, швидше і повільніше – в загальному, сумлінно розважайте малюка.
 Показуйте малюкові картинки: добре, якщо у вас є різні варіанти зображень одних і тих же істот.
 Демонструйте дитині ті дії, про які йдеться в віршах і потішках.
 Буцайте за козу рогату, топайте за ведмедика клишоногого і ричіть за тигра.
 Як тільки книга набридне дитині, припиніть читання, відкладіть її на день.
Що читати?
Короткі правильно заримовані вірші про тварин, іграшки і навколишній світ.
Вірші зі звуконаслідуванням.

Від 2 до 4 років.
Тепер дитина вже розуміє слова, які вимовляють дорослі, проявляє інтерес до всього навколо і щосили намагається наслідувати маму з татом. Саме час приступати до більш серйозного і осмисленого читання.
Як читати?
Якщо ви почали читати малюкові казку, а він заснув або відволікся, то наступного разу доведеться починати з першої сторінки. Таким маленьким дітям поки що складно запам’ятовувати і поєднувати в голові різні епізоди однієї історії.
Не лінуйтеся читати один і той же твір по багато разів, якщо про це просить ваш маленький консерватор. Використовуйте любов дітей до повторенням, щоб вчити вірші та історії напам’ять.
Не бійтеся братися за тексти з незнайомими дитині словами. По-перше, швидше за все, вона розуміє куди більше, ніж вам здається. А по-друге, розширення словникового запасу пришвидчить розвиток мови.
Що читати?
Короткі казки. Нехай в них висвітлюється одна подія або декілька, але відбуваються лінійно, тобто одна за одною.
Невеликі вірші (4-12 рядків) та віршовані загадки.
Від 4 до 6 років.
Якщо дитина до цих пір не полюбила читати – це ще не трагедія. Ні в якому разі не піддавайтеся на ці провокації і не впадайте в паніку: все буде нормально – і зачитає, і полюбить, і навіть попросить, щоб ви записали її в бібліотеку.
Використано матеріал з відкритих джерел інтернету.

Немає коментарів:

Дописати коментар