17 січня 2017

Батько Вінні-Пуха. 




Народився 18 січня 1882 року в Кілберні, Лондон, Великобританія. Повне ім'я - Алан Александр Мілн. 
Вчився в невеликій приватній школі, власником якої був його батько, Джон Мілн. Одним з його вчителів в 1889—1890 був Герберт Уеллс. Потім поступив у Вестмінстерську школу, а потім в Трініті-коледж Кембріджа, де з 1900 по 1903 рік вивчав математику. 
Будучи студентом, він писав замітки в студентську газету "Grant". Зазвичай він писав разом зі своїм братом Кеннетом, і вони підписували замітки ім'ям АКМ. Роботи Мілна були помічені, і з ним став співпрацювати британський гумористичний журнал "Панч", згодом Мілн став там асистентом редактора. 
В 1913 році Мілн одружився на Дороті де Селінкурт, в 1920 році у них народився єдиний син — Крістофер Робін Мілн.
 Перша книга про Вінні Пуха була опублікована в 1926 році, а друга - "Будинок на Пуховому узліссі" в 1928 році. Книга Мілна "Світ Пуха" виграла премію Lewis Carroll Shelf Award в 1958 році. 
   Неймовірна популярність дитячих книжок Мілна затьмарила його успіхи в інших жанрах. Проте чарівними є його гуморески для журналу «Панч». Він написав одну з кращих детективних мелодрам «Повне алібі», опубліковану в збірці «Чотири п’єси» (1932), і оповідання, яке стало класикою, «Таємниця Червоного Будинку» (1921). Інші його твори для театру, в тому числі «Містер Пім проходить мимо» (1919), «Правда про Блейдів» (1921) та «Дорога на Дувр» (1922), мали успіх у публіки та схвальні відгуки професійних критиків. Книжка, що спричинила відгуки суперечливі, «Світ з честю» (1934), містила палкий протест проти війни. Серед інших творів Мілна можна визначити «Автобіографію» (1939) та роман «Хлоя Марр» (1946).
    У 1929 році Алан Александр Мілн продав комерційні права на експлуатацію образу Вінні-Пуха продюсеру Стівену Слезінгер. Продюсер випустив кілька пластинок-вистав про Вінні-Пуха  і вони отримали велику популярність. На великий екран ведмежа потрапив після того, як в 1961 році вдова Слезінгер перепродала права на Вінні-Пуха студії Діснея.

Прочитати твори А. Мілна у електроному форматі ви можите за цим посиланням: 


16 січня 2017

 Мовні дива від Анатолія Качана


                                   
Мовні дива від Анатолія Качана
ДВА ПЛЮС ДВА

Мені на долоню
Злетіли з хмаринки
Дві білі сніжинки
І ще дві сніжинки.
А разом виходить
Якась дивина —
А разом виходить
Краплина одна!



                  Качан Анатолій Леонтійович народився 16 січня 1942 року в с. Гур’ївка, Новоодеського району на Миколаївщині. Дитячі роки минули в сусідньому селі Новопетрівському, середню школу закінчив у селі Засілля Жовтневого району. Після школи працював монтером радіовузла, брав участь у передачах місцевого радіомовлення. На той період припадають його перші журналістські та літературні спроби. Вищу освіту здобув на філологічному факультеті Одеського державного університету ім. І. І. Мечникова, захистивши дипломну роботу про українську новелістику 20-х років. Після закінчення ВНЗ (1965) вчителював у містечку Вилкове, що розкинулося в дельті Дунаю, був військовослужбовцем у Криму, кореспондентом молодіжної газети, редактором видавництва «Маяк» в Одесі. Друкуватися почав у студентські роки. З 1971 року живе в Києві. Протягом тривалого часу очолював літературні відділи у дитячих журналах «Піонерія» (тепер «Однокласник»), «Барвінок», «Соняшник», республіканське літературне об’єднання школярів «Первоцвіт», а в газеті «Вечірній Київ» у роки її найвищої популярності вів сторінку дитячої творчості «Кораблик», яка згодом переросла в самостійне видання «Я Сам/Сама». Працював також на державній службі в Міністерстві України у справах преси та інформації та Комітеті з Національної премії України імені Тараса Шевченка (1995 – 2003). З 2004 року – голова творчого об’єднання дитячих письменників Київської організації НСПУ. Член редколегії журналу Спілки українських письменників Словаччини «Дукля» (м. Пряшів). Заслужений працівник культури України (2001). За роботу з розвитку творчих здібностей юних талантів має відзнаку «Відмінник народної освіти» (1988), медалі імені А. С. Макаренка та «Будівничий України». За підсумками Міжнародного Академічного Рейтингу популярності «Золота Фортуна» (2008) нагороджений орденом «За розбудову України» ім. М. Грушевського. 
      Друкуватися почав у 1962 році. Його поезія органічно споріднена з дитячим фольклором. 
      Автор збірок поезій "Джерельце" (1975), “Ворота міста" (1977), “Берегові вогні” (1979), “Колос наливаеться” (1981), "Зелений промінь" (1983), "Прощання з літом" (1992), "Живу я біля моря" (1992). За збірку поезій "До синього моря хмаринка пливе" (2002) був відзначений літературною премією ім. Лесі Українки. За систематизацію і популяризацію творчої спадщини Бориса Нечерди, а також за книгу власних віршів «Чари ворожбита» відзначений літературною премією імені Бориса Нечерди (2005). Лауреат літературної премії ім. Миколи Трублаїні (1982), лауреат приватної літературно-мистецької премії Володимира Рутківського «Джури» (2014). 
      А. Качан є автором проекту «Не вмирає душа наша» (К.: 2002) – збірника матеріалів до 40-річчя від дня заснування Шевченківської премії, упорядником книг вибраних творів М. Вінграновського (К.: Дніпро, 2004), Б. Нечерди (Одеса: Маяк, 2004), що вийшли в серії «Бібліотека Шевченківського комітету». 
      Разом зі своїм племінником О. Зубовим, міжнародним гросмейстером, багаторазовим чемпіоном м. Миколаєва з шахів, був ініціатором проведення в місті корабелів Першого в Україні (2002) та Другого (2011), пам’яті М. Вінграновського, турнірів шахопоезії. 
      У переліку творчих здобутків письменника – добірки поезій, що увійшли до шкільних підручників і посібників, численні публікації в зарубіжних виданнях, пісні, написані у співавторстві з відомими українськими композиторами, статті та інтерв’ю з проблем дитячої літератури. 
      Член Національної Спілки письменників України (1979).










01 січня 2017


Хай несе Вам Новий Рік
Лиш достаток на поріг,
Щоб добро в житті велося
І омріяне збулося!
Нехай усе, що щастям зветься
На Новий Рік в Ваш дім ввійде,
Нехай здоров’я і кохання
Новий Рік Вам принесе.
Нехай Різдвяна коляда
Дарує усмішок багато,
Додасть Вам настрою й тепла
На всі Різдвянії свята!